Piszą o nas

King Kong pod Człuchowem
Przy ZOO w Canpolu k/Człuchowa ustawiono ogromną figurę 6-metrowego goryla, bohatera wielu (nie tylko hollywoodzkich) filmów o słynnym King Kongu. Autorem rzeźby jest artysta i dekorator wnętrz ze Szczecinka Marek Zaleski.

Największy na świecie King Kong powstaje w Szczecinku!
Czy wszyscy wiedzą, kim jest King Kong? To fikcyjny goryl o gigantycznych rozmiarach, główny bohater wielu amerykańskich filmów. Jednak nie każdy wie, że w Szczecinku przez ostatnich kilka miesięcy powstawała rzeźba goryla, która w skali niemal 1:1 odzwierciedla fikcyjnego bohatera! Autorem rzeźby jest Marek Zaleski (Mazagro-Art), mieszkaniec Szczecinka, certyfikowany dekorator wnętrz, który z miłości do sztuki tworzy niebanalne dzieła.

Przy ZOO w Canpolu ustawiono sześciometrowego goryla
Przy ZOO w Canpolu koło Człuchowa stanęła ogromna postać sześciometrowego goryla, bohatera wielu nie tylko hollywoodzkich produkcji filmowych o słynnym King Kongu.

King Kong ze Szczecinka
Gigantyczny goryl zdobiący zwierzyniec w Człuchowie powstał w Szczecinku. Marek Zaleski, szczecinecki – choć z importu – artysta, poświęcił mu nie tylko ostatnie pół roku życia.

Czy możemy mieć mysz na Mysiej?
Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski na swoim koncie mają już wiele dzieł, które za każdym razem zapierają dech wszystkim, którzy mają okazję podziwiać je z bliska. To właśnie oni w ostatnich latach, w zaadaptowanej na pracownię nieczynnej kotłowni na os. Kopernika, stworzyli m.in. gigantyczną rzeźbę King Konga, odwzorowanych w skali 1:1 postaci z filmu „Epoka Lodowcowa” czy – ukończonego w minionym tygodniu – blisko 6-metrowego Enta.

Gigantyczny ent z “Władcy Pierścieni” powstał w Szczecinku
Szczecinecki artysta Marek Zaleski skonstruował kolejną gigantyczną postać – tym razem wielkiego enta znanego z „Władcy pierścieni”. Enty to zgodnie z powieścią Tolkiena wielkie, mityczne stwory – półludzie-półdrzewa – zamieszkujące las Fangorn. Najbardziej znany z powieści ent to Drzewiec. Ten szczecinecki, który właśnie opuszcza pracownię Marka Zaleskiego, jest jednak jak najbardziej realny.

Szczecinecki Ent już w nowym domu
W piątek (8 kwietnia) kolejne dzieło Marka Zaleskiego i Beaty Bilskiej-Zaleskiej (twórców m.in. ogromnego King Konga i bohaterów „Epoki Lodowcowej”) późnym wieczorem pojechało ze Szczecinka do swojego nowego domu. Gigantyczną rzeźbę Enta, postaci znanej z powieści Tolkiena „Władca Pierścieni”, już możemy podziwiać na stacji Canpol Odejewski pod Człuchowem.

Tolkienowski Ent ze Szczecinka
Po gigantycznej rzeźbie King Konga i bohaterów „Epoki lodowcowej” przyszedł czas na kolejne dzieło Marka Zaleskiego i Beaty Bilskiej-Zaleskej. Artyści ani przez chwilę nie odpoczywają, tworząc następne olbrzymie rzeźby. Tym razem w pracowni, na którą zaadaptowano nieczynną kotłownię zlokalizowaną na os. Kopernika, powstała kilkumetrowa postać Enta – doskonale wszystkim znanego drzewca z powieści fantasy J. R. R. Tolkiena pt. „Władca Pierścieni”.

Szczecinecka „Epoka Lodowcowa”. Kolejne postacie już gotowe
Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski, „rodzice” gigantycznej rzeźby King Konga oraz ogromnych mamutów Mańka i Eli, właśnie ukończyli prace nad swoimi kolejnymi dziełami. Od blisko miesiąca w nieczynnej kotłowni zlokalizowanej na os. Kopernika artyści tworzyli rzeźby pozostałych postaci – bohaterów popularnego filmu animowanego pt. „Epoka lodowcowa”. Efektem ich kilkutygodniowej pracy są leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego oraz dwa oposy Zdzich i Edek. Dodajmy, że rzeźby te w skali 1:1 odzwierciedlają swoje pierwowzory.

Mamuty ze Szczecinka także w Teleexpresie
Stworzone przez szczecineckich artystów Beatę Bilską-Zaleską i Marka Zaleskiego ogromne rzeźby dwóch mamutów Mańka i Eli, bohaterów filmu „Epoka lodowcowa”, zyskują coraz większą sławę. We wtorek rano w ich nowym domu (stacja Canpol Odejewski) odwiedziła je ekipa ze stacji TVP, która realizowała materiał do wczorajszego wydania „Teleexpresu”.

Mamuty pojechały do Człuchowa
We wtorek, 29 kwietnia gigantyczne rzeźby mamutów Mańka i Eli, bohaterów znanego chyba wszystkim filmu animowanego „Epoka lodowcowa”, późnym wieczorem pojechały ze Szczecinka do swojego nowego domu, czyli na stację Canpol Odejewski pod Człuchowem.

Mamuty ze Szczecinka już w Canpolu. A to tylko początek
Dwa gigantyczne mamuty Maniek i Ela – bohaterowie filmu „Epoka lodowcowa” – już są w swoim nowym domu, czyli na stacji Canpol Odejewski pod Człuchowem. Autorami obu rzeźb, które przez ponad pół roku powstawały w budynku dawnej kotłowni na os. Kopernika, są Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski z Pracowni Artystycznej Mazagro-Art.

“Epoka lodowcowa” w skali 1:1
Mamut Maniek, leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego, mamucica Ela, oposy Zdzich i Edek – tych postaci wszystkim fanom popularnego filmu animowanego pt. „Epoka lodowcowa” z pewnością nie trzeba przedstawiać. Jednak niewielu mieszkańców wie o tym, że przez ostatnie pół roku właśnie w Szczecinku powstawały rzeźby, które w skali 1:1 odzwierciedlają wszystkich bohaterów!

Moai spogląda łaskawie
W kwietniu pisaliśmy o powstającej w Szczecinku największej na świecie rzeźbie przedstawiającej King Konga. Przypomnijmy. Autorem rzeźby jest Marek Zaleski (Mazagro-Art), mieszkaniec Szczecinka, certyfikowany dekorator wnętrz, który z miłości do sztuki tworzy niebanalne dzieła. W jego artystycznym dorobku znalazły się m.in. rzeźby, artystyczne meble, oryginalne malowidła ścienne, a także wiele unikalnych dekoracji i płaskorzeźb. Jest on także autorem rzeźby Enta, która podobnie jak King Kong znajduje się w człuchowskim “Canpolu”.

Pracownia pełna tajemnic
Po gigantycznej, największej na świecie rzeźbie King Konga i nieco mniejszym wizerunku Moai przyszła pora na kolejne kreatywne dzieła Marka Zaleskiego.
Marek Zaleski (Agencja reklamowa Mazagro-Art Beata Bilska-Zaleska), certyfikowany dekorator wnętrz, z miłości do sztuki tworzy niebanalne dzieła, często wykorzystując przy tym własną kreatywność i różnorodne materiały. W jego artystycznym dorobku znalazły się m.in. rzeźby, artystyczne meble, oryginalne malowidła ścienne, a także wiele unikalnych dekoracji i płaskorzeźb. Jest on także autorem rzeźby Enta, która podobnie jak King Kong znajduje się w człuchowskim “Canpolu”.
Marek Zaleski (Agencja reklamowa Mazagro-Art Beata Bilska-Zaleska), certyfikowany dekorator wnętrz, z miłości do sztuki tworzy niebanalne dzieła, często wykorzystując przy tym własną kreatywność i różnorodne materiały. W jego artystycznym dorobku znalazły się m.in. rzeźby, artystyczne meble, oryginalne malowidła ścienne, a także wiele unikalnych dekoracji i płaskorzeźb. Jest on także autorem rzeźby Enta, która podobnie jak King Kong znajduje się w człuchowskim “Canpolu”.

Olbrzymi statek zacumował na Wyspie Piratów
O pokaźnych rozmiarów i robiących jeszcze większe wrażenie dziełach szczecineckich artystów głośno jest w naszym regionie już od kilku lat. Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski nie raz udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a każde kolejne podejmowane przez nich wyzwanie pokazuje, że są w stanie stworzyć praktycznie wszystko. Wystarczy jedynie mnóstwo styropianu, trochę metalu, farby, pomysłowość, cierpliwość i oczywiście talent. To spod ich ręki wyszedł m.in. olbrzymi King Kong, bohaterowie znani z Epoki Lodowcowej, baśniowy słoń, tolkienowski Ent. A wszystko to w wersji XXL.

W szczecineckiej pracowni kwitnie międzynarodowa rzeźbiarska współpraca
Trzeba przyznać, że nasi szczecineccy artyści – Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski – jeśli tworzą, to z rozmachem. Wielokrotnie mieszkańcy mogli podziwiać ich niesamowite dzieła w wersji XXL, jak choćby ogromną rzeźbę King Konga, dwa mamuty, tolkienowskiego Enta czy kilkumetrową żyrafę. Teraz w ich wykonaniu powstaje kolejna wyjątkowa praca. Wyjątkowa, bo tworzona wspólnie ze znanym i cenionym hiszpańskim artystą Jullem.

Żyrafa opuściła już miasto
Nieczynna od lat kotłownia na os. Kopernika od jakiegoś czasu wręcz tętni życiem i stała się niejako prawdziwą hurtownią dzieł plastycznych wielkiego formatu. To właśnie tu od ponad dwóch lat powstają największe (i to dosłownie) rzeźby szczecineckich artystów Beaty Bilskiej-Zaleskiej i Marka Zaleskiego. Spod ich rąk w tym czasie wyszła m.in. największa na świecie rzeźba King Konga, a także ekipa zwierzaków znanych z filmu animowanego „Epoka Lodowcowa” czy drzewiec Ent z „Władcy Pierścieni”.

Brama jak z Kingsajzu powstaje w Szczecinku
zczecinecki artysta Marek Zaleski zmierzył się z kolejnym ogromnym – w dosłownym znaczeniu tego słowa – wyzwaniem. W jego pracowni powstają wielkie bajkowe wrota.

Jak z “Epoki lodowcowej” – ze Szczecinka do Człuchowa
Przygotowywane do pół roku postaci wzorowane na bajce „Epoka lodowcowa” jadą ze Szczecinka pod Człuchów, gdzie będą ozdobą tamtejszego parku rozrywki. Jest na co popatrzyć. Mamuty Maniek i Ela, oposy, leniwiec Sid, czy tygrys Diego – kto nie zna bohaterów kreskówek „Epoka lodowcowa”? Kochają je nie tylko dzieciaki na całym świecie. I oto całą gromadkę znaną z ekranów kin będzie można wkrótce obejrzeć z parku rozrywki przy stacji paliw Canpol koło Człuchowa.

Szczecinecki artysta współtworzył największą scenę świata!
O pokaźnych rozmiarów i robiących jeszcze większe wrażenie dziełach szczecineckich artystów głośno jest w naszym regionie już od kilku lat. Beata Bilska-Zaleska i Marek Zaleski z Mazagro-Art. nie raz udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a każde kolejne podejmowane przez nich wyzwanie pokazuje, że są w stanie stworzyć praktycznie wszystko.